Savaitės projektas „Ruduo – gėrybių metas“

Auksaspalvis ruduo nudažė medžių lapus, laukus, pievas. Soduose ir daržuose gausu vaisių, daržovių…Atkeliavo ruduo…

Neaplenkė ruduo ir vaikų lopšelio – darželio „Atžalynas“. Spalio 8 – 12 dienomis mūsų darželyje pralėkė, praūžė savaitės projektas „Ruduo – gėrybių metas“. Šios savaitės tikslas skatinti vaikus domėtis gamta, gilinti žinias apie rudenį, rudens gėrybes, daržovių naudą žmogaus sveikatai, puoselėti vaiko individualybę, kūrybiškumą.

Šiai savaitei vaikai ruošėsi iš anksto, kartu su savo tėveliais kūrė įmantriausius darbelius iš vaisių, daržovių, gamtinių medžiagų ir dalyvavo įstaigos vaikų ir tėvelių rudeninių darbelių parodoje „Rudens gėrybės“. Kad ruduo tikrai karaliauja soduose ir daržuose, visi galėjo įsitikinti apsilankę piešinių parodoje „Vaisių ir daržovių karalystė“. Vaikai piešė, aplikavo ir kitomis meninės raiškos priemonėmis atskleidė rudens gėrybių grožį, spalvingumą. Šie darbai papuošė darželio galeriją ir sukūrė šventinę nuotaiką. „Obuoliukų“ grupės vaikai, kartu su auklėtojomis Rasa ir Milda, bei vaikų tėveliais savo grupėje suorganizavo sportinę – meninę pramogą „Rudenėlio takeliu“. Mūsų darželio vaikai, pradedant mažiausiais ir baigiant priešmokyklinukais žino, kad daržovės ir vaisiai ne tik gražūs, spalvingi, bet ir labai naudingi sveikatai. Kiekviena darželio grupė kartu su savo auklėtojomis kūrė sveiko maisto piramides, kuriose išskyrė svarbiausią vietą – vaisiams ir daržovėms. Sakoma, kad geras pavyzdys užkrečia. Tai įrodė ir maloniai nustebino lopšelio – darželio Administracija, bei jos sukurta sveiko maisto piramidė. Visą savaitę vaikų tėveliai ir seneliai – kas nešė, kas vežė, o kas net rideno įvairiausių formų ir spalvų moliūgus lauko ekspozicijai. Jų dėka mūsų darželio kieme apsigyveno naujas gyventojas „Moliūgiukas“.

Projektinę savaitę užbaigėme bendra visų grupių švente „Daržovių ir vaisių puota“. Diena mus dar lepino vasariškais spinduliais ir šiluma, todėl ir šventės vieta tarsi simboliškai tapo darželio sodas. Šventės vedėja Rudenėlis (auklėtoja I. Dvarionienė) ir Morka (auklėtoja A. Rimkuvienė) pasveikino visus susirinkusius ir pasipuošusius vaikus, jų auklėtojas, bei tėvelius. Kiekviena grupė buvo pasipuošusi pasirinktos daržovės ar vaisiaus simboliais. „Morkytės“ („Bitučių“ grupė), „Bulvytės“ („Žvirbliukų“ grupė), „Pupelės“ („Boružėlių“ grupė), „Agurkėliai“ („Pelėdžiukų“ grupė), „Kopūstėliai“ („Sveikuoliukų“ grupė), „Pomidoriukai“ („Vabaliukų“ grupė), „Obuoliukai“ („Obuoliukų“ grupė) kuo išradingiau, kuo įdomiau stengėsi pristatyti savo pasirinktą rudens gėrybę. Šventę pagyvino šokių būrelis „Trepsiukai“ (vadovė S. Gadžij) bei „Grybukai“ (būrelis „Muzikiniai lašeliai“, vadovė Ž. Garbaliauskienė). Rudeniškai pasipuošusi direktorės pavaduotoja ugdymui A. Ruškienė padėkojo ir paragino aplankyti lauko ekspoziciją „Moliūgėlis“ ir dovanoti jam savo šypsenas. Pabaigoje nuskambėjo bendra visų puotos dalyvių ir muzikos mokytojos Danutės daina „Rudenėlis“. Tas šiltas bendrumo jausmas, kiekvienam darželio vaikučiui atnešė puikią nuotaiką, geras emocijas.

 

Auklėtoja                                                                                                                  2018-10-22

Ilona Dvarionienė