Edukacinė išvyka į Kamanų rezervatą

     „Kamanos yra vienas iš nedaugelio ne tik Lietuvos, bet ir Europoje dar mažai kultūros paliestas gamtos kampelis, išsaugojęs savo prigimties primityvumą“.

                                                                 Kazys Brundza, 1937

                                                                
                                                         Edukacinė išvyka į Kamanų rezervatą

                             Kamanų valstybinis gamtinis rezervatas – didžiausias Šiaurės Lietuvos pelkynas. Vaikai iš „Pelėdžiukų“ grupės, kartu su auklėtoja ir jos padėjėja Aušra rugsėjo 28 dieną tradiciškai išvyko į edukacinę išvyką.

Kamanų rezervato direkcijos pastate mus pasitiko visuomenės informavimo specialistė Kristina  Grigaliūnienė. Ji pakvietė pažiūrėti filmo apie Kamanų rezervatą, aptarė su vaikais matytus vaizdus, žvėrelių ir paukštelių rūšis. Specialistė pristatė ekspoziciją su įvairiais įdomiais eksponatais. Vaikai klausėsi pasakojimų, gamtos garsų įrašų, klausinėjo, aptarinėjo, lietė eksponatus. Miške, jaukioje pavėsinėje buvo malonu pasivaišinti mamų įdėtais priešpiečiais.

Mokomojo-pažintinio tako, kurį nuėjome klausydamiesi specialistės Kristinos paaiškinimų, apžiūrėdami įvairius medžius, krūmus, kiminus, gausybę rūšių grybų, stebėdami ir klausydamiesi paukščių balsų, ilgis 2100 metrų, bet vaikai nesiskundė nuovargiu, buvo žvalūs ir žingeidūs.

Grįžę į aikštelę, iš kurios pajudėjome rezervato taku, dar turėjome noro ir jėgų įlipti į apžvalgos bokštą, pažiūrėti į supantį gamtos grožį iš viršaus.

Padėkoję visuomenės informavimo specialistei Kristinai į „Atžalyną“ grįžome geros nuotaikos, pilni įspūdžių, daug pamatę ir sužinoję.

 

Priešmokyklinio ugdymo pedagogė

Nijolė Lukšienė                                                                                                         2017-09-28