Draugiškoji SEU olimpiada „Dramblys“

Mūsų darželis ir „Boružėlių“ grupė jau antrus metus dalyvauja organizuojamoje Draugiškoje socialinio ir emocinio ugdymo Olimpiadoje „Dramblys“. Kovo 2-6 dienomis „Boružėlių“ grupės vaikai kartu su ikimokyklinio ugdymo mokytojomis J. Borusevičiene ir I. Dvarioniene įgyvendino olimpiados užduotis ir veiklas, kuriomis buvo skatinamas gebėjimas bendrauti ir bendradarbiauti, draugiškų santykių puoselėjimas, mokymasis vieniems iš kitų, bei saugios aplinkos kūrimas.

Visą savaitę vaikai dalyvavo veiklose-žaidimuose: „Aš atsakingas už savo žodžius!“, „Šypsenų siuntimas bei jausmų traukinukas“, „Progresuojanti raumenų relaksacija“, „Stop!“, „Aš jaučiuosi“, „Aš nekaltas! Jis tai padarė!“. Vaikams veiklos labai patiko, jie pasidalino savo turima patirtimi, išklausė savo draugus, mokėsi draugiškumo, kantrybės, atjautos, supratingumo, gebėjimo susitarti, išspręsti kilusius sunkumus, nesutarimus. Žinoma ne viskas buvo taip paprasta ir lengva, tačiau labai naudinga patirtis, o šių veiklų nepamiršime ir ateityje, juk tik kasdien matydami tinkamą pavyzdį vaikai gali tapti geresni, draugiškesni, mandagesni, supratingesni.

Olimpiada vyko tik savaitę, bet patikusias veiklas, žaidimus auklėtojos galės ir toliau vykdyti bei pasidalinti su kolegėmis.

 

Ikimokyklinio ugdymo mokytoja                                                                               2020-03-09

Ilona Dvarionienė