Aš saugus darželyje ir namuose

Naujosios Akmenės vaikų lopšelyje-darželyje ,,Atžalynas“ buvo organizuojamas konkursas ,,Aš saugus darželyje ir namuose“, kuriame dalyvavo priešmokyklinio ugdymo grupių ,,Obuoliukai“ ir ,,Bitutės“ ugdytiniai, pedagogės Rasa Butkevičiūtė, Aurelija Rimkuvienė. Konkursą organizavo Kiškiai (auklėtoja Natalja Plindinienė, pedagogė Aurelija Rimkuvienė), Besmegenis (visuomenės sveikatos priežiūros specialistė Aldona Jasaitienė).

,,Obuoliukų“ grupės ugdytiniai prisistatė, dainuodami dainelę ,,Raudonšoniai obuoliukai“, o ,,Bitučių“ grupės ugdytiniai deklamavo eilėraštį ,,Darbštuolės bitutės“. Buvo išrinkta ir komisija – direktorės pavaduotoja Audronė Ruškienė, ,,Vabaliukų“ grupės auklėtoja Regina Klerskienė, kurios turėjo įvertinti vaikų žinias.

Konkurso metu vaikai pakomentavo saugaus elgesio įgūdžius įvairių situacijų metu, paaiškino kelio ženklus, kaip ir kur kreiptis pagalbos, atliko praktines užduotis: saugiai ,,perėjo“ gatvę, atrinko paveikslėlius su kokiais sveikatai pavojingais daiktais negalima žaisti. Pedagogai turėjo įminti mįsles. Kartu su Besmegeniu visi padarė nuotaikingą akelių mankštą ir pažiūrėjo animacinį filmuką ,,Žiemos pavojai“. Pabaigoje ,,Obuoliukų“ grupės vaikai linksmai padainavo dainą ,,Besmegenis“, o Kiškiai pakvietė vaikus į muzikinį žaidimą ,,Sniego Senis“, kuriuos padėjo parengti muzikos mokytoja Danutė Leviškienė. Direktorės pavaduotoja ugdymui Audronė Ruškienė pasidžiaugė vaikų žiniomis ir kiekvienai grupei padovanojo po Vidos Bladikaitės knygą ,,Angeliuko Mykoliuko pasakaitės“. Kiškiai ir Besmegenis kiekvienam dalyviui įteikė po ,,sniego gniūžtę“, kurioje buvo paslėptos dovanos (obuolys, atšvaitas), visiems palinkėjo saugiai elgtis, nežaisti pavojingose vietose, vengti rizikingo elgesio darželyje ir namuose.

 

Auklėtoja metodininkė                                                                                             2019-01-21

Natalja Plindinienė